Dárkové poukazy na tandemové seskoky pro celou rodinu.

tandemové seskoky za 6.000,-
Adrenalinový zážitek pro celou rodinu

Parašutistický výcvik, kurz sportovního parašutismu, výcvik, kurz AFF a IAFF

1. Základní parašutistický výcvik


Základní parašutistický výcvik

Jak již název napovídá Základní parašutistický výcvik je určený pro naprosté nováčky v oboru. Je takovým odrazovým můstkem, po kterém můžete dále přejít k výcviku sportovního parašutismu. Obecně se doporučuje, aby zájemce o Základní výcvik absolvoval alespoň jeden tandemový seskok, předtím než se vrhne na skoky sólo. Pod dohledem tandem instruktora si totiž vyzkoušíte nejen jaké je to klesat na rozvinutém padáku, ale i intenzivní fázi volného pádu, která není součástí Základního výcviku. Každopádně po tandemovém seskoku budete vědět do čeho jdete a celý Základní výcvik tak pro Vás bude příjemnější. Nicméně i bez zkušeností s tandemovým seskokem se můžete bez obav vrhnout do Základního výcviku, jehož vyvrcholení v podobě výskoku z letadla, tak pro Vás bude něčím naprosto novým a zajisté i velice intenzivním zážitkem.

První kroky ve výcviku parašutisty, chci se naučit skákat padákem z letadla

Prvotním krokem pro absolvování parašutistického výcviku je získání potvrzení od lékaře, který musí být držitelem oprávnění pro provádění zdravotních prohlídek parašutistů vydávaným Úřadem pro civilní letectví. Aktualizovaný seznam lékařů najdete na webových stránkách www.caa.cz . S platným potvrzením o Vašem zdravotním stavu se můžete zapsat do jakékoliv parašutistické školy. Při základním výcviku Vás čeká přibližně 10 hodin teoretické výuky, kde se naučíte vše potřebné o padáku typu křídlo, základy meteorologie a také důležitá bezpečnostní opatření při parašutistických seskocích. Po úspěšném přezkoušení z nepříliš náročné teorie následuje praktická pozemní příprava před samotným seskokem. Ta je obvykle v rozmezí 6 vyučovacích hodin a budete při ní nacvičovat výskok z letadla, parakotoul (poloha při dopadu na zem) a jiné dovednosti potřebné pro absolvování svého prvního sólo skoku.

První seskok ve výcviku

Jakmile Váš vyučující uzná, že jste plně připraveni na to vznést se do oblak, začíná ta nejzajímavější fáze výcviku: první seskok. Během základního parašutistického výcviku je zcela vynechána nejnáročnější část celého seskoku, volný pád. Začátečníci skáčou z výšky „pouhých“ 1.200 až 1.500 metrů a ihned po opuštění letadla se jim automaticky otevře padák. K výcviku jsou vždy použité certifikované soupravy pro výuku parašutismu. Během svého prvního skoku tak bude Váš padák připojen kotvícím lanem k letadlu. Toto lano po výskoku uvolní pojistku a padák se tak automaticky otevře bez přičinění parašutisty. Na Vás bude jen kochat se výhledem a řídit padák za letu přesně tak, jak jste se naučili během teoretického výcviku a pozemní přípravy.

Samozřejmou součástí vybavení je i záložní padák. Ten je napojen na elektroniku, která hlídá výšku parašutisty a rychlost pádu. Pokud je rychlost v dané výšce vyšší než určují předpisy, bezpečnostní přístroj automaticky vystřelí záložní padák. Parašutista začátečník je tak jištěn několikrát a riziko jakéhokoliv nebezpečí je zcela mizivé. Začátečníci navíc mají přilbu vybavenou vysílačkou, kterou mohou komunikovat během celého seskoku s instruktorem. Po dopadu na zem se stanete hrdým držitelem diplomu. Ten Vám bude po zbytek života připomínat, že jste úspěšným absolventem Základního parašutistického výcviku.


2. Pokročilý parašutistický výcvik


Pokračující výcvik - kurz sportovního parašutismu

Pokud Vás základní parašutistický kurz zaujme natolik, že byste se rádi stali profesionálními sportovními parašutisty, je pokračovací výcvik určen přesně pro Vás. Celý výcvik je akreditovaný Úřadem pro civilní letectví a jeho postupy se musí striktně držet předem určených pravidel. Výcvik se skládá z 35 seskoků z letadla z různých výšek, podle právě nacvičované úlohy. První tři seskoky jsou takřka totožné se základním výcvikem. Padák je automaticky otvíraný kotevním lanem a vy tak nacvičujete především ovládání padáku během sestupu a učíte se přistávat přesně na cíl. V dalších fázích výcviku budete zasvěceni do tajů volného pádu a naučíte se všechny základní akrobatické prvky, které můžete ve vzduchu provádět. Tento poměrně náročný výcvik je zakončený udělením kategorie A sportovního parašutisty, která Vás opravňuje k samostatným seskokům na letištích po celém světě.


3. Výcvik volného pádu AAF


Zrychlený výcvik volného pádu – AFF (Accelerated Freefall Training)

Zrychlený výcvik volného pádu je v současné době nejrychlejší a také nejoblíbenější způsob jak si na vlastní kůži vyzkoušet sólo seskoky zahrnující i fázi volného pádu. Požadavkem pro zahájení tohoto typu výcviku je minimálně jeden absolvovaný tandemový seskok, kdy si připoutáni ke zkušenému tandem - pilotovi vyzkoušíte jaké to je se blížit k zemi rychlostí až 200 km/h. Tandemový seskok je potřeba doložit alespoň čestným prohlášením, ideálně však videem nebo fotografiemi ze seskoku. Tandemový seskok můžete samozřejmě absolvovat i v rámci výcviku AFF. Účast ve Zrychleném výcviku volného pádu je pro Vás vstupenkou do světa sportovního parašutismu. Samotný výcvik se skládá z intenzivní teoretické výuky a pozemní přípravy v rozsahu minimálně 8 hodin.

První tři seskoky v kurzu AFF

Během této doby se naučíte základní polohy těla, které je nutné dodržovat během volného pádu a samozřejmě také postupy jak se dostat z nebezpečných pozic a jak stabilizovat tělo do správné polohy během volného pádu i při výskoku z letadla. Po zakončení pozemní přípravy přichází na řadu praktické cvičení prováděné přímo během seskoků a volného pádu. Dohromady máte před sebou 8 seskoků, z nichž teprve ten poslední je opravdovým sólo skokem.

Během prvních tří seskoků budete pod dohledem dvou zkušených instruktorů, těch samých, kteří s Vámi budou provádět pozemní přípravu. Každý seskok je také nahráván na kameru a vzniklé záběry jsou na zemi vždy analyzovány a instruktoři Vám tak mohou přehledně ukázat všechny chyby a zopakovat s Vámi postupy, která Vám nejsou úplně jasné. Při prvních třech seskocích se naučíte během volného pádu zaujmout základní, tzv. prsní pozici a také získáte ty správné návyky k ovládání svého těla během volného pádu. Každý parašutistický komplet je vybaven hlavním a záložním padákem. Součástí výstroje i zabezpečující přístroj, který v případě potřeby automaticky vystřelí záložní padák. V helmě je umístěná vysílačka takže po otevření padáku Vás bude instruktor navigovat na přistání a řešit s Vámi v reálném čase jakékoliv problémy s ovládáním padáku typu křídlo. Absolventi Základního parašutistického výcviku mají v tomto případě zjednodušenou práci, jelikož ovládání padáku a přistání již mají nacvičeno.

Další čtyři seskoky padákem v rámci výcviku AAF

Na následující čtyři seskoky se k Vám přidá už jen jeden instruktor. S ním se naučíte pokročilejší ovládání těla během volného pádu, stejně jako pár základních manévrů: zatáčky, úhyby do stran, klesání a stoupání. Ti šikovnější si mohou během volného pádu vyzkoušet i vzdušné kotouly. Tyto seskoky jsou stále nahrávány a pečlivě po seskoku analyzovány. Díky záběrům je tak instruktor 100% jistý než Vás vyšle samotné na svůj první seskok s volným pádem. Všech sedm předchozích seskoků se standardně skáče z výšky 4.000 metrů. Při seskoku z této výšky je dostatek času na nacvičení poloh ve volném pádu. Nicméně při svém osmém (a zároveň prvním sólo skoku) budete skákat z výšky pouhých 1.800 metrů. Ihned po seskoku budete muset předvést, že umíte během krátké chvíle zaujmout stabilizovanou polohu a po pár vteřinách otevřít padák a pomalu se snést zpět na letiště. Po úspěšném absolvování osmého seskoku se automaticky stáváte držitelem licence AFF, která Vás opravňuje k provádění samostatných seskoků s volným pádem, nicméně stále pod dohledem instruktora.


4. Parašutistický výcvik IAAF


Výcvik IAFF

Parašutistický výcvik IAFF je zkrácenou a dá se říci zkušební verzí Zrychleného výcviku volného pádu – AFF. Podmínky pro vstup do výcviku jsou stejné jako u AAF: lékařské potvrzení od leteckého lékaře a minimálně jedna zkušenost s tandemovým seskokem. Během výcviku IAFF absolvujete stejnou teoretickou a pozemní přípravu jako u výcviku AAF, která je však zakončena pouze jedním praktickým výskokem z výšky 4.000 metrů a pod dohledem dvou instruktorů. Jedná se tak vlastně pouze o první z osmi seskoků povinných při AFF. Pokud se Vám volný pád zalíbí je možné z výcviku IAFF plynule přejít do dalších fází výcviku AFF.

OBJEDNAT TANDEMOVÝ SESKOK

Letiště odkud skáčeme padákem

Vyberte si seskokové místo letiště, které Vám nejlépe vyhovujeVyberte si místo Vašeho tandemového seskoku a dozvíte se více informací o letišti Tandemový seskok vždy provádí zkušený parašutista s minimálně 1.500 seskoky. Informace o jednotlivých tandem pilotech najdete na stránkách věnovaných seskokovým letištím. Tady se dozvíte kolik seskoků má jednotlivý instrukor za sebou a také si můžete přečíst o letadle, které Vás společně s ostatními parašutisty vynese do oblak.

Stejně tak zde naleznete vše o zázemí na letišti (nabídka občerstvení, WC, venkovní posezení, parkoviště) a také podrobný popis způsobu jak se na dané letiště dopravit.

Jak probíhá výcvik parašutisty

Foto

Parašutistický výcvik a jeho fáze

Zalíbil se Vám tandemový seskok? Chtěli byste si udělat parašutický výcvik? U nás naleznete všechny potřebné informace a popis výcviku (kurzu) seskoku padákem.

Časté dotazy - tandemový seskok

Foto

Otázky a odpovědi k seskokům a paraglidingu

Často Vás zajímají otázky ohledně tandemových seskoků. My se Vám snažíme odpovědět na Vaše nejčastější dotazy a najdete i zde dotazy k paraglidingu a tandemovému létání na závěsném padáku. Vše co potřebujete vědět.

Vy se ptáte, my odpovídáme
Pilotem na zkoušku a výcvik pilotů v letecké škole Piloťák.cz Pilotem letadla na zkoušku

Nazaujal Vás seskok padákem?. V naší letecké škole přímo na letišti v Brně se můžete stát na chvíli pilotem letadla, zažít plnohotnotný letecký provoz na mezinárodním letišti anebo věnovat dárkový poukaz komukoliv.


Pilotem vrtulníku na zkoušku v Brně a Olomouci Vyhlídkový let vrtulníkem

Nabízíme také pro opravdové fandy a fajnšmekry vyhlídkový let vrtulníkem přímo z Brna nebo Olomouce.