Dárkové poukazy na tandemové seskoky pro celou rodinu.

tandemové seskoky za 6.000,-
Adrenalinový zážitek pro celou rodinu

Paragliding - Tandemový let a létání na závěsném padáku

Tandemový let zvaný Paragliding

Paragliding je v našich končinách poměrně opomíjeným sportem. Přitom je létaní na závěsném padáku naprosto nenáročné na vybavení a i příprava spolupasažéra se počítá maximálně na několik minut. Paragliding je tak levnější alternativou k vyhlídkovým letům, oproti kterým má samozřejmě snížené manévrovací schopnosti a také oblast kterou si během letu prohlédnete je mnohem menší (oblast kolem místa startu, velká závislost je zde na povětrnostních podmínkách). Způsoby startu při tandemovém létání jsou dva základní: rozběhem ze svahu většího kopce nebo pomocí navijáku na letištích. Stejným navijákem jsou vytahované malá bezmotorová letadla, tzv. větroně. Pokud tedy v sobě stále ještě sbíráte odvahu pro klasický tandemový seskok a chtěli byste zažít alespoň malou ochutnávku je tandemový let dobrou volbou.

Tandemový paragliding z navijáku, lety z kopců, ze svahů a termický let

Pokud se rozhodnete pro základní tandemový let (pomocí navijáku na vybaveném letišti) můžete se těšit na stoupání do výšky asi 400 metrů, odkud budete pomalu klesat krouživým pohybem zpět na místo startu. Nevýhodou je, že let na padáku v tomto případě málokdy přesáhne 15 minut strávených ve vzduchu. Při dobrých povětrnostních podmínkách je možné zkusit i termický paragliding. V tomto případě, stejně jako ptáci, využívá tandem pilot vzdušné proudy, díky kterým je možné s padákem vystoupat do větších výšek, prodloužit si celý let a užít si opravdu krásný a netradiční vyhlídkový let. Celé termické létaní je však úzce spjato s vhodnými podmínkami a tak není možné předem zaručit, že se celý tandemový let povede přesně podle představ zúčastněných. Při mimořádně příznivých podmínkách pro tandemový let se často dá startovat i jen tak ze země, pouze s krátkým rozběhem. Pokud vše probíhá podle plánu a i příroda je nakloněná, může termický tandemový let trvat i déle než jednu hodinu. Většinou s Vámi bude tandem pilot ve vzduchu asi 40 minut. Delší dobu letu si však samozřejmě můžete domluvit přímo na letišti anebo i během samotného letu.

Vhodné podmínky pro paragliding

Nejlepší podmínky pro tandemové létání (paragliding) jsou od května do října. V zimních měsících se tandemové lety kvůli slabému termickému proudění neprovádějí. Samozřejmě i pro Vás bude let v letních měsících mnohem pohodlnější. I když vystoupáte ve srovnání s vyhlídkovými lety letadlem do poměrně malé výšky (400 metrů až 1 kilometr, výjimečně i 2 kilometry), vzduch je v zde chladnější. Před chladem a větrem Vás bude chránit zapůjčená kombinéza. Stejně tak před startem obdržíte i bezpečnostní helmu a brýle chránící Váš zrak. Tandemové létání je vhodné i pro osoby postižené ochrnutím končetin. S delší pozemní přípravou se tak mohou dostat do oblak a užít si pocit jaký znají jen ptáci a vyznavači paraglidingu.

OBJEDNAT TANDEMOVÝ LET - Paragliding
Vyzkoušejte si i tandemový seskok padákem

Oblasti pro Paragliding v ČR

Vyberte si paraglidingový let a oblast v ČR, která Vám nejlépe vyhovujeVyberte si místo Vašeho paraglidingového seskoku a dozvíte se více informací o lokalitách Na našich stránkách si můžete objednat paraglidingový tandemový let anebo rovnou celý paraglidingový výcvik na mnoha místech po celé České republice. Paragliding je vždy prováděn pod dozorem zkušených instruktorů s mnohaletou praxí. Pokud se Vám bude zdát seznamovací let příliš krátký, je možné si na většině míst přikoupit tzv. termický let, díky kterému můžete ve vzduchu strávit až jednu hodinu.

Výše naleznete všechny potřebné informace o námi nabízených seskokových místech. Dozvíte se jaké je zde připravené zázemí a také jak se sem co nejjednodušeji můžete dopravit.

Skočte si i s námi tandemový seskok padákem anebo darujte poukaz Vyzkoušejte i tandemový seskok padákem

Chcete zažít o něco větší adrenalin v krvi? Máme tu pro Vás i absolutně skvělý zážitek, který si užijete při tandemovém seskoku z letadla. Anebo překvapte originálním dárkem své blízké.