Dárkové poukazy na tandemové seskoky pro celou rodinu.

tandemové seskoky za 6.000,-
Adrenalinový zážitek pro celou rodinu

Paragliding - kurzy a výcvik paraglidingu

Seznamovací kurz Paraglidingu

Seznamovací kurz je určen pro totální začátečníky, tedy pro všechny, kteří mají s paraglidingem nulové zkušenosti. Cílem kurzu je naučit Vás všechny potřebné dovednosti a teoretické znalosti, které budete muset znát a ovládat pokud se někdy budete chtít samo vznášet na padáku. Během hodin teoretické výuky se dozvíte vše potřebné o letecké meteorologii, o chování padáku ve vzduchu a také něco málo o leteckých předpisech, které je nutno striktně dodržovat. Praktická část kurzu je mnohem zábavnější. Na svahu budete poznávat padák a s pomocí instruktora se s ním budete učit manipulovat, zatím ještě s nohama pevně na zemi. Tuto činnost můžeme trošku přirovnat k pouštění gigantického draka. Až budete dostatečně sebevědomě a bez chyb manipulovat s padákem, začne příprava na samostatný let. Ten probíhá většinou z převýšení jen asi 100 metrů, avšak pro potřeby výuky plně dostačuje. Samostatným paraglidingovým letem seznamovací kurz končí. Doba tohoto kurzu je většinou dva dny.

Základní kurz a výcvik paraglidingu

Základní paraglidingový kurz je určen pro všechny vážné zájemce o létání na padácích. Začátek kurzu je shodný s kurzem Seznamovacím, ale teorie je probírána mnohem podrobněji, tak abyste byli připraveni na závěrečné písemné zkoušky. Teoretická výuka se kromě meteorologie, aerodynamiky a leteckých předpisů, zaobírá také zdravovědou, navigací a samozřejmě se dozvíte vše o konstrukci a typech padáků určených pro paragliding. Po úspěšně provedeném prvním samostatném letu, který si vyzkoušíte na mírném svahu bez jakéhokoliv manévrování, přijdou na řadu i složitější lety, kde budete trénovat zatáčky a přistávaní ve složitějších terénech. Stejně tak se budete muset naučit padák dostat pod svoji kontrolu i během ztíženějších povětrnostních podmínek. Celý kurz je zakončen písemnou teoretickou zkouškou a následného předvedení praktických dovedností. Poté se již stanete hrdým držitelem pilotní licence PL-A. Ta je povinná pro samostatné paraglidingové létání na území České republiky. Doba trvání výcviku je asi jeden týden, záleží na vhodných povětrnostních podmínkách.

Pokračovací - pokročilý paraglidingový kurz a výcvik

Všichni účastníci musí být držiteli pilotní licence PL-A po dobu minimální dobu 6 měsíců a také mít nalétáno alespoň 50 hodin na různých terénech. Celý kurz je zakončen získáním pilotní licence PL-B. Pokračovací kurz se zaměřuje na prohloubení znalostí a praktických dovedností, díky kterým budete moci bezpečně létat i na složitějších terénech. Součástí výuky je také teoretická příprava na odborné závěrečné zkoušky. Stěžejní části kurzu však zůstává praktický trénink, kde budete drilovat především vzlety a přistání na ne zrovna ideálních místech. Od zkušeného instruktora dostanete i řadu tipů o tom jak zacházet s padákem během letu. Tento kurz samozřejmě mohou absolvovat i držitelé platné licence PL-B, kteří si jen chtějí připomenout některé návyky a získat více jistoty pro své létání na závěsném padáku.

OBJEDNAT PARAGLIDING
Vyzkoušejte si i tandemový seskok padákem

Oblasti pro Paragliding v ČR

Vyberte si paraglidingový let a oblast v ČR, která Vám nejlépe vyhovujeVyberte si místo Vašeho paraglidingového seskoku a dozvíte se více informací o lokalitách Na našich stránkách si můžete objednat paraglidingový tandemový let anebo rovnou celý paraglidingový výcvik na mnoha místech po celé České republice. Paragliding je vždy prováděn pod dozorem zkušených instruktorů s mnohaletou praxí. Pokud se Vám bude zdát seznamovací let příliš krátký, je možné si na většině míst přikoupit tzv. termický let, díky kterému můžete ve vzduchu strávit až jednu hodinu.

Výše naleznete všechny potřebné informace o námi nabízených seskokových místech. Dozvíte se jaké je zde připravené zázemí a také jak se sem co nejjednodušeji můžete dopravit.

Skočte si i s námi tandemový seskok padákem anebo darujte poukaz Vyzkoušejte i tandemový seskok padákem

Chcete zažít o něco větší adrenalin v krvi? Máme tu pro Vás i absolutně skvělý zážitek, který si užijete při tandemovém seskoku z letadla. Anebo překvapte originálním dárkem své blízké.