Dárkové poukazy na tandemové seskoky pro celou rodinu.

tandemové seskoky za 6.000,-
Adrenalinový zážitek pro celou rodinu

Letadla nejen pro tandemové seskoky

Typy a druhy nejčastěji používaných letadel pro seskoky padákem v ČR

Letadlo Let L-410 Turbolet

Letoun L-410 je bezpochyby nejúspěšnějším dopravním letadlem české výroby. Let začal létat již v roce 1969 a tyto se stroje se dodnes vyrábějí v továrně na letišti Kunovice. Po celém světě jich dnes létá více jak 1.000 a zatím zájem o tyto menší dopravní letadla neupadá. Letouny Let L-410 se během let projevily jako solidní a spolehlivé stroje. Není divu, že jsou v našich končinách často používané i pro výsadky parašutistů a tak se s nimi můžete setkat i během svého tandemového seskoku. Do letadla se pohodlně vejde 15 parašutistů a seskok je většinou prováděný z velkých vrat umístěných na ocase letadla. Let L-410 je schopný vystoupat až do výšky 7 kilometrů, takže běžná skokanská výška 4 kilometry pro něj není žádným problémem. Běžná cestovní rychlost letadla je 315 km/h.

Letadlo Antonov An-2

Letadlo Antonov An-2 je v našich končinách známé spíše pod přezdívkou Andula. Tato spolehlivá letadla se začala vyrábět již v roce 1947 a o jejich kvalitách svědčí fakt, že výroba byla ukončena teprve v roce 1992. Andula byla původně vyvíjena jako letadlo sloužící k zemědělským účelům, ale brzy se z ní stal oblíbený stroj pro provádění parašutistických výsadků. Řada světových armád dokonce tato letadla zakoupila pro výcvik svých paragánů.Tato nevelká spolehlivá letadla můžete dodnes spatřit na řadě českých letišť, kde sloužím především jako výsadková letadlo pro samostatné, ale i tandemové seskoky. Dostup letadla Antonov An-4 je 4.400 metrů a maximální rychlost, které může Andula dosáhnout, atakuje hranici téměř 260 km/h.

Letadlo Skyvan SC7

Letoun Skyvan byl vyráběn mezi lety 1963 – 1986 a dodnes patří mezi nejprostornější letadla používaná pro výcvik parašutistů. Kapacita letadla je 20 lidí, kteří mají díky velkorysému prostoru dost místa na přípravu před samotným seskokem, což ocení zejména lidé chystající se na tandem, kteří se potřebují během letu připoutat k tandem pilotovi a zopakovat si s ním držení těla během výskoku a volného pádu. Letoun Skyvan může vystoupat do výšky 7 kilometrů a jeho maximální rychlost je 324 km/h. Letadlu Skyvan umístěnému na letišti Klatovy se familiérně přezdívá Pink. Přezdívka vznikla tak, že když tento letoun dorazil ze svého původního působiště v Číně, byl celý natřený na růžovo. Exteriér letadla se sice od té doby změnil, nicméně přezdívka letadlu zůstala.

Letadlo Pac 750 XL

Letadlo Pac 750 XL je poměrně novým přírůstkem ve světě výsadkových letounů. Pac 750 XL poprvé vzlétl v roce 2001 a jeho novozélandský výrobce tento stroj vyrábí dodnes. Poptávka je dokonce natolik veliká, že současná kapacita výrobní linky zdaleka nestíhá pokrývat objednávky. Letadlo může vystoupat až do výšky 6 kilometrů a na svojí palubě uveze 17 parašutistů. Do oblak můžete s tímto strojem stoupat rychlostí přes 300 km/h. Výstup z letadla za letu je řešen velkými dveřmi, díky kterým je skok do volného prostoru hračkou. Samozřejmě až po té co překonáte svůj strach z výšek. I přes svůj nízký věk si letoun Pac 750 XL našel ve světě dost příznivců a nadšence parašutismu i tandemových seskoků určitě bude vozit ještě mnoho následujících let.

Jak se skáče tandemový seskok z letadla
OBJEDNAT TANDEMOVÝ SESKOK

Letiště odkud skáčeme padákem

Vyberte si seskokové místo letiště, které Vám nejlépe vyhovujeVyberte si místo Vašeho tandemového seskoku a dozvíte se více informací o letišti Tandemový seskok vždy provádí zkušený parašutista s minimálně 1.500 seskoky. Informace o jednotlivých tandem pilotech najdete na stránkách věnovaných seskokovým letištím. Tady se dozvíte kolik seskoků má jednotlivý instrukor za sebou a také si můžete přečíst o letadle, které Vás společně s ostatními parašutisty vynese do oblak.

Stejně tak zde naleznete vše o zázemí na letišti (nabídka občerstvení, WC, venkovní posezení, parkoviště) a také podrobný popis způsobu jak se na dané letiště dopravit.

Jak probíhá výcvik parašutisty

Foto

Parašutistický výcvik a jeho fáze

Zalíbil se Vám tandemový seskok? Chtěli byste si udělat parašutický výcvik? U nás naleznete všechny potřebné informace a popis výcviku (kurzu) seskoku padákem.

Časté dotazy - tandemový seskok

Foto

Otázky a odpovědi k seskokům a paraglidingu

Často Vás zajímají otázky ohledně tandemových seskoků. My se Vám snažíme odpovědět na Vaše nejčastější dotazy a najdete i zde dotazy k paraglidingu a tandemovému létání na závěsném padáku. Vše co potřebujete vědět.

Vy se ptáte, my odpovídáme
Pilotem na zkoušku a výcvik pilotů v letecké škole Piloťák.cz Pilotem letadla na zkoušku

Nazaujal Vás seskok padákem?. V naší letecké škole přímo na letišti v Brně se můžete stát na chvíli pilotem letadla, zažít plnohotnotný letecký provoz na mezinárodním letišti anebo věnovat dárkový poukaz komukoliv.


Pilotem vrtulníku na zkoušku v Brně a Olomouci Vyhlídkový let vrtulníkem

Nabízíme také pro opravdové fandy a fajnšmekry vyhlídkový let vrtulníkem přímo z Brna nebo Olomouce.