Dárkové poukazy na tandemové seskoky pro celou rodinu.

tandemové seskoky za 6.000,-
Adrenalinový zážitek pro celou rodinu

Vaše časté dotazy k seskokům padákem z letadla vč. tandemového létání

1. Dotazy k tandemovým seskokům 2. Dotazy k paraglidingu - tandemovým letům


1. Tandemové seskoky


Proč zrovna tandemový seskok?

Tandemový seskok je jedna z mála možností jak si na vlastní kůži vyzkoušet opravdu adrenalinový sport, který je zároveň naprosto bezpečný. Skočit z letícího letadla může prakticky každý zdravý člověk od 8 do 100 let. Příprava na samostatný seskok není nijak náročná a po krátkém školení budete připraveni na to se vrhnout do neznáma. Součástí tandemového seskoku je samozřejmě i cesta letadlem, většinou do výšky kolem 4 kilometrů. Stoupání trvá asi 20 minut a Vy si tak ve chvílích před seskokem užijete i krátký vyhlídkový let v okolí letiště. Ihned po výskoku z letadla začíná ta nejzábavnější fáze z celého tandemového seskoku.

K zemi se budete řítit rychlostí přesahující 200km/h. Této části seskoku se říká volný pád a je to právě ta chvíle, kvůli které si drtivá většina lidí hodlá seskok zopakovat. Volným pádem budete padat 30 – 60 sekund. Tato doba je odvislá od výšky výskoku z letadla. Poté již tandem pilot vystřelí padák a vy se začnete snášet k zemi a pomalu vstřebávat předešlý intenzivní zážitek. Všechny naše seskoky provádějí zkušení instruktoři s praxí v několika tisících seskoků.

Je potřeba na seskok nějaké zvláštní vlastní vybavení?

Vlastní vybavení na tandemový seskok mít nemusíte. Stačí Vám pohodlná sportovní obuv a nějaké volnější oblečení. Před seskokem Vám bude zapůjčena parašutistická kombinéza, ochranná přilba a brýle. Na letiště si samozřejmě nezapomeňte přibalit dobrou náladu.

Mám špatný zrak. Ovlivní to nějak moji účast na tandemovém seskoku?

Neovlivní. Jestliže nosíte brýle, jediná změna oproti ostatním skokanům bude ve speciálních ochranných brýlích, které Vám před seskokem zapůjčíme. Díky nim můžete mít po celou dobu seskoku svoje dioptrické brýle na sobě.

Zůstane mi na tandemový seskok nějaká památka?

Zůstane. Každý absolvent tandemového seskoku obdrží po přistání na zem certifikát potvrzující jeho výkon. Pokud si však chcete vzpomínky na výskok z letadla uchovat co nejdéle živé, doporučujeme si přiobjednat k tandemovému seskoku fotografie nebo záznam na DVD. V tomto případě s Vámi kromě instruktora vyskočí z letadla i zkušený fotograf/kameraman a zaznamená všechny Vaše chvíle ve vzduchu. Profesionálně sestříhaný záznam obdržíte většinou ihned po seskoku.

Mám slabé srdce. Mohu si i přesto skočit tandemovým seskokem?

V případě kdy jakkoliv pochybujete o svém zdravotním stavu, je vždy na místě poradit se svým ošetřujícím lékařem. Ten rozhodne, zda pro Vás seskok představuje nějaké riziko. Na letišti před seskokem se podepisuje čestné prohlášení, že netrpíte žádnou závažnou chorobou, která by Vám znemožňovala zúčastnit se tandemového seskoku.

Chci koupit poukaz na seskok jako dárek pro mého otce? Do jaké doby je nutné poukaz uplatnit?

Standardní doba platnosti našich poukazů je 6 měsíců. Doba je počítána od zakoupení poukazu a je jen na Vás kdy se v tomto období rozhodnete poukaz využít. Vždy je však potřeba se alespoň týden předem domluvit a objednat si místo do letadla mezi parašutisty.

Co vše je zahrnuto v ceně poukazu? Co se vše si budu muset hradit sama?

V ceně poukazu je zahrnutý tandemový seskok, letenka v letadle, zapůjčení potřebného vybavení (kombinéza, brýle, helma…) a také pozemní příprava a krátké teoretické školení. Jako doplňkovou službu si můžete zakoupit DVD nebo fotografie zachycující Váš seskok. Doprava na letiště a zpět je zcela ve Vaší režii.

Rád bych si vyzkoušel tandemový seskok, ale trpím hroznými závratěmi na rozhlednách a ve výškových budovách. Je nějaká šance, že svoje závratě překonám?

Ano. I lidé, kteří trpí závratěmi, popisují po dopadu na zem, že ve vzduchu je nic takového nepotkalo. Letadlo s Vámi vyletí opravdu hodně vysoko (cca 4.000 metrů) a v této výšce již není přímo optický kontakt s předměty na zemském povrchu. Díky tomu se závratě dostavují opravdu ve výjimečných případech. Po samotném seskoku se navíc dostaví tak intenzivní pocity, že závratě budou určitě tím posledním, na co si vzpomenete.

Mohu si průběh celého seskoku natáčet na vlastní videokameru?

Tohle bohužel není možné a věřte, že starost o videokameru bude během tandemového seskoku to poslední, na co budete myslet. Skok z letadla je především adrenalinovým zážitkem, při kterém budete padat z výšky rychlostí až 200 km/h. Jestliže chcete mít tento svůj životní okamžik zaznamenaný na DVD, je možné si tuto službu přiobjednat. Během seskoku bude s Vámi navíc i zkušený parašutista – kameraman. Ten zaznamená nejen Vaši cestu do oblak, ale i samotný průběh volného pádu a následného pomalého sestupu zpět na zem. Vzniklý záznam bude profesionálně sestříhán a Vy si domů, kromě certifikátu o seskoku přinesete i věčnou vzpomínku na DVD disku.

Je k seskoku potřebná nějaká zvláštní fyzická příprava?

Není. Proto, abyste si mohli skočit v tandemovém seskoku, nemusíte být žádní zkušení sportovci. Samozřejmě je nutné přihlédnout k Vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Jestliže se cítíte nemocní, je vždy lepší skok přeobjednat na jiný termín, než aby Vám bolavá hlava a rýma zkazily nádherný zážitek. Před samotným skokem není potřeba absolvovat žádnou speciální zdravotní prohlídku a tak je rozhodnutí vyskočit z letadla jen na Vašem uvážení. Jestliže však máte jakékoliv pochybnosti, vždy je můžete konzultovat s našimi tandem piloty.

Jaký je vliv počasí na průběh seskoku a dá se skákat i v zimě?

Počasí během seskoku by mělo být málo větrné a pokud možno jasno a bez mlhy. Čím krásnější bude počasí, tím lepší se Vám naskytne výhled na okolní krajinu během sestupu padákem zpět na zem. Jestliže počasí nebude tandemový seskok umožňovat, dáme Vám včas vědět a společně se domluvíme na jiném termínu. Stejně tak se může stát, že na letišti budete nějakou dobu čekat na zlepšení povětrnostních podmínek. Počasí je bohužel věcí, kterou nedokážeme ovlivnit a tak je potřeba počítat, že nenadálá bouřka může zkazit celý naplánovaný seskok. Do oblak se vždy vydáváme pouze tehdy, je-li počasí příznivé a jakkoliv neovlivňuje průběh samotného skoku. Tandemové seskoky v zimě jsou samozřejmě možné, je ale nutné počítat s tím, že ve výšce 4000 metrů je mnohem nižší teplota než na zemi a tomu je také potřeba přizpůsobit svoje oblečení.

Dostala jsem dárkový poukaz na tandemový seskok, ale bojím se, že se neotevře padák

Tento strach vůbec není na místě. Všechno naše skokanské vybavení odpovídá přísným světovým standardům a kromě hlavního padáku je vždy přítomen i záložní padák, který se vystřelí, pokud první padák selže. Vždy je zde dvojí jištění a pravděpodobnost nehody je takřka nulová. Padák je navíc vybaven systémem, který sám otevře padák, když dosáhne předepsané výšky. Díky této další pojistce jsou seskoky s námi ještě o něco více bezpečné.

Jak je to nahoře s dýcháním? Nemůžu upadnout do bezvědomí kvůli nedostatku vzduchu?

I když se Vám během volného pádu může zdát, že nemůžete dýchat, není to způsobené nedostatkem kyslíku, ale reakcí Vašeho těla na pád rychlostí 200 km/h. Pokud se tento pocit dostaví, odezní vždy po pár vteřinách. Po rozevření padáku a zpomalení sestupové rychlosti navíc ustane i svištění kolem uší a Vy si budete vychutnávat nádherné ticho a výhled na krajinu pod Vámi.

Mohou se tandemového seskoku účastnit i tělesně postižení?

V tomto případě záleží na druhu Vašeho postižení. Nicméně lidé ochrnutí nebo dokonce lidé bez dolních končetin si mohou tandemový seskok vyzkoušet. Vždy je však dobré konzultovat tuto akci se svým ošetřujícím lékařem a dát nám v dostatečném předstihu vědět o Vašem postižení abychom byli schopni zajistit Vám instruktora s odpovídajícími zkušenostmi.

Jaká je maximální povolená váha skokana?

Maximální váha skokana je 110 kilogramů. Tandemový padák má sice nosnost mnohem větší, ale před samostatným výskokem musí nést váhu klienta přímo tandem pilot. Z tohoto důvodu existuje onen váhový limit. Pokud vážíte více jak 110 kilogramů a i přesto byste si chtěli skočit, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vše pro to, abychom sehnali dostatečně silného instruktora, který Vám umožní vyzkoušet si tento adrenalinový zážitek.


2. Paragliding - tandemové lety


Dostal jsem dárkový poukaz na paraglidingový let. Měl bych se na tento zážitek nějak zvlášť připravit?

Speciální příprava není potřeba. Vše podstatné se dozvíte přímo před letem na křídle. Paragliding je pro pasažéra opravdu nenáročným sportem. Stačí se jen připoutat, vychutnat si chvíle ve vzduchu a kochat se výhledem na krajinu.

Je možné si dokoupit k paraglidingu i záznam na DVD stejně jako u tandemových seskoků?

Tuto možnost bohužel nenabízíme, ale můžete požádat svoji rodinu/kamarády na zemi aby Vás natočili anebo po domluvě si vzít vlastní kameru/foťák přímo do vzduchu a udělat si vlastní autentické záběry.

Pokud se mi paragliding zalíbí a chtěl by jsem se zúčastnit výcviku, jak dlouho to potrvá?

I když to tak možná nevypadá je paraglidng poměrně jednoduchým sportem. Kompletní je výcvik je možné během dobrého počasí zvládnout za jeden týden. Během těchto sedmi dní se naučíte všechny důležité teoretické znalosti a základy meteorologie, stejně jako si vyzkoušíte co největší počet zkušebních letů. Na konci tohoto základního výciku budete schopni sami startovat nejen z kopců, ale i na leteckém navijáku. Pro získání pilotní licence je potřeba absolvovat ještě rozšiřující výcvik.

Zajímalo by mě kolik takový praglidingový padák stojí? Jaké je cenové rozpětí?

Cena padáku typu křídlo, používaného při paraglidingu se pohybu v rozmezí 40 - 70 tisíc korun. Záleží jakou nosnost od padáku čekáte a pro jaký typ paraglidingu jej chcete v budoucnu využívat.

Jsou na paragliding vyhrazena nějaká speciální místa nebo mohu skákat odkudkoliv ?

Létat na křídle můžete prakticky všude. Vyjímkjou jsou velká letiště s řízeným letovým provozem. V jejich okolí je paragliding zakázaný. Na menších letištích je paragliding poměrně rozšířeným sportem, obzvláště tam, kde je k dispozici letecký naviják. Samozřejmě si můžete skočit i z jakéhokoliv vhodného kopce.

Jaká je maximální hmostnost povolená při tandemovém létání?

Maximální hmostnost pasažéřa při tandemovém letu je 110 kilogramů. Stejně jako je stanovena horní hranice, je stanovena i ta minimální a to 40 kilogramů.

Co je to termický let?

Termický let se dá jednoduše přirovnat k vyhlídkovému letu s padákem. Tandem pilot po vzletu postupně nastoupává s pomocí termického proudění vzduchu do vyšších poloh, díky čemu je celý let delší a také toho uvidíte mnohem víc. Termické proudy v přírodě běžně využívají ptáci, zvláště při delších přeletech. Vzhledem k nepředvídatelnosti termického proudění se délka jednotlivých letů na padákovém křídle může značně lišit. Většinou se pohybuje v rozmezí od 20 minut až po jednu hodinu.


Zde naleznete některé odpovědi na Vaše otázky co Vás zajímají, případně cokoliv se chcete zeptat, můžete nás kontaktovat na email s Vaším dotazem a odpověď v co nejbližší době uveřejníme na těchto stránkách anebo nám zavolejte. Kontakty


Letiště odkud skáčeme padákem

Vyberte si seskokové místo letiště, které Vám nejlépe vyhovujeVyberte si místo Vašeho tandemového seskoku a dozvíte se více informací o letišti Tandemový seskok vždy provádí zkušený parašutista s minimálně 1.500 seskoky. Informace o jednotlivých tandem pilotech najdete na stránkách věnovaných seskokovým letištím. Tady se dozvíte kolik seskoků má jednotlivý instrukor za sebou a také si můžete přečíst o letadle, které Vás společně s ostatními parašutisty vynese do oblak.

Stejně tak zde naleznete vše o zázemí na letišti (nabídka občerstvení, WC, venkovní posezení, parkoviště) a také podrobný popis způsobu jak se na dané letiště dopravit.

Jak probíhá výcvik parašutisty

Foto

Parašutistický výcvik a jeho fáze

Zalíbil se Vám tandemový seskok? Chtěli byste si udělat parašutický výcvik? U nás naleznete všechny potřebné informace a popis výcviku (kurzu) seskoku padákem.

Časté dotazy - tandemový seskok

Foto

Otázky a odpovědi k seskokům a paraglidingu

Často Vás zajímají otázky ohledně tandemových seskoků. My se Vám snažíme odpovědět na Vaše nejčastější dotazy a najdete i zde dotazy k paraglidingu a tandemovému létání na závěsném padáku. Vše co potřebujete vědět.

Vy se ptáte, my odpovídáme
Pilotem na zkoušku a výcvik pilotů v letecké škole Piloťák.cz Pilotem letadla na zkoušku

Nazaujal Vás seskok padákem?. V naší letecké škole přímo na letišti v Brně se můžete stát na chvíli pilotem letadla, zažít plnohotnotný letecký provoz na mezinárodním letišti anebo věnovat dárkový poukaz komukoliv.


Pilotem vrtulníku na zkoušku v Brně a Olomouci Vyhlídkový let vrtulníkem

Nabízíme také pro opravdové fandy a fajnšmekry vyhlídkový let vrtulníkem přímo z Brna nebo Olomouce.